Hakkımızda


Peker Metal 2015 yılında Kartal'da yıllık 200 tonluk üretim kapasitesi ile kuruldu. Sürekli kendini yenileyen ve yatırımlarını çevre duyarlılığı ve iş kalitesi çerçevesinde geliştiren Peker Metal, aylık 400 ton işler kapasiteye ulaşmıştır. Kartal'da 2.000 m2 si kapalı alan olan toplam 3.500 m2 alanda son teknoloji makine parkuru ile genç, dinamik ve idealist kadrosu, bol çeşitli kalıp gamı ile alüminyum profil üretimi sunmaktadır. Temel amacı alüminyum üretiminde kapasitesini arttırarak gelecek nesillere sürdürülebilir bir yaşam için daha sağlıklı ve güvenli bir çevreyi sağlamaktadır.

Bu düşünceden hareketle ihracata yönelen firmamız 2016 yılında kurduğumuz Mir Al Metal ile farklı yurtdışı pazarlara ulaşmayı hedeflemekte olup son sistem teknoloji ile üretim yaparak, yeniliklere açık ülkemize katma değer katmaya ve kendini sürekli geliştirmeyi hedeflemektedir.

Peker Metal bir alüminyum profil imalatı yapan şirket olmanın ve alüminyum cevher olarak kısıtlı olmasının bilincinde olarak geri dönüşümün önemini temel şirket prensibi olarak benimsemiştir. Geri dönüşüm doğal kaynaklarımızın korunmasında, enerji tasarrufu sağlanmasında, atık miktarı azaltmada ve ülke ekonomisine katkısındaki payını da göz ardı etmeden üretimine devam etmektedir.